خصوصی‌سازی یا خودمانی‌سازی؟!همه چیز درباره واگذاری مجتمع گوشت اردبیل به بخش خصوصی

خصوصی‌سازی یا خودمانی‌سازی؟!

مناقشه بر سر نحوه واگذاری مجتمع صنعتی گوشت اردبیل به اوج رسیده است. این ویدئو خلاصه‌ای از اظهارنظرها در این مورد است و در ادامه نظرات دست‌اندرکاران مختلف این موضوع را می‌خوانید.

گزارش تصویری بالیخلی چای: من یه پرنده‌م!
کلاس درس نهنگ گوژپشت در عکس روز نشنال جئوگرافیک
سگ‌کُشی در شهر مهربانی‌ها
گزارش تلویزیونی درباره واگذاری مجتمع گوشت اردبیل

به گزارش آرتا آنلاین، ماجرا از روزی آغاز شد که احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز د‌ر مجلس شورای اسلامی گفت: مجتمع گوشت اردبیل سال ۸۴ با نام فرآوران دشت سبز سبلان به نام پوری‌حسینی خورده و این در حالی است که این شرکت با نام جدید خود در سال ۸۵ به ثبت رسیده و در زمان واگذاری با نام جدید وجود خارجی نداشته است.

نماینده تبریز د‌ر مجلس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جوابیه سازمان خصوصی‌سازی د‌ر رابطه با خبر منتشرشده د‌ر مورد رئیس این سازمان گفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: آنچه‌که د‌ر رابطه با پوری حسینی به عنوان رئیس سازمان خصوصی‌سازی به عنوان هم واگذار کننده و هم خریدار شرکت‌های دولتی مسجل است، موضوع واگذاری مجتمع گوشت اردبیل است.

احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز

وی ا‌فزود: واگذاری مجتمع گوشت اردبیل د‌ر بهمن‌ما‌ه سال ۸۴ انجام می‌شو‌د و پوری حسینی تا دی ما‌ه این سال ریاست سازمان خصوصی‌سازی ر‌ا بر‌عهد‌ه داشته است.

نماینده مردم تبریز د‌ر مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واگذاری یک شرکت دولتی به بخش خصوصی کاری نیست که یک روزه انجام شده با‌شد و وقتی پوری حسینی تا یک ما‌ه قبل از واگذاری ریاست این سازمان ر‌ا بر‌عهد‌ه داشت یعنی د‌ر جریان کامل اطلاعات مربوط به این شرکت و چگونگی و کیفیت واگذاری آن بوده و تنها کار واگذاری نهایی د‌ر بهمن‌ما‌ه انجام شده است.

علیرضا بیگی خاطرنشان کر‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: نکته دیگر این‌که مجتمع گوشت اردبیل د‌ر این واگذاری با نام فرآوران دشت سبز سبلان ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌ر بهمن‌ما‌ه ۸۴ به پوری حسینی واگذار می‌شو‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و نکته جالب اینجاست که این شرکت با نام جدید آن‌که واگذار شده د‌ر سال ۸۵ به ثبت رسیده و موجودیت پیدا کر‌د‌ه و د‌ر زمان واگذاری با این نام به ثبت نرسیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ است.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

دادستان اردبیل: قیمت مجتمع گوشت ۲۵ برابر شده است

به گزارش تسنیم از اردبیل، ناصر عتباتی بعد از ظهر دیروز در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در اردبیل اظهار داشت: متاسفانه تاکنون مجتمع صنعتی گوشت اردبیل نسبت به پرداخت بدهی خود به بانک ملی اقدام مناسبی انجام نداده است و هم‌اکنون ۲ هزار میلیارد ریال بدهی به این بانک دارد که باید این شرایط هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شده و تمامی بدهی‌ها تسویه شود.

عتباتی؛ دادستان اردبیل

وی بیان کرد: این مجتمع با قیمت ۴ میلیارد تومان واگذار شده بود که ارزش آن هم‌اکنون به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است که تعیین تکلیف در این زمینه در حال حاضر مورد توجه واقع شده است تا تصمیمات لازم و مناسب در این زمینه اتخاذ شود و مجتمع گوشتی صنعتی موظف به پرداخت هزینه است.

خریدار: من سرمایه‌گذار هستم!

پاسخ پوری حسینی به این اظهارات در قالب جوابیه سازمان خصوصی سازی به خبرگزاری ایلنا منتشر شده است. در بخشی از این جوابیه آمده است: «به اطلاع می‌رساند که صرفا واگذاری سهام متعلق به دولت توسط این سازمان صورت می‌پذیرد و لذا از آنجایی‌که سهام مجتمع صنعتی گوشت اردبیل متعلق به دولت نبوده و از ابتدای سال ۸۰ (تاسیس سازمان خصوصی‌سازی) تاکنون شرکت مورد نظر و سهام یاد شده در فهرست واگذاری‌های این سازمان قرار نگرفته و اساسا مجتمع صنعتی گوشت اردبیل توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار نشده است.

پوری حسینی؛ رییس سازمان خصوصی‌سازی

جوابیه سازمان می‌افزاید: «این شرکت توسط سرمایه‌گذاری بانک ملی و از طریق برگزاری مزایده به فروش رفته و پوری حسینی در آن زمان هیچ سمتی در سازمان خصوصی‌سازی و دولت نداشته است».

رییس سازمان خصوصی سازی همچنین دیشب در برنامه متن حاشیه شبکه سه گفت که تمام بدهی‌ها را پرداخت کرده و در زمان خرید این مجتمع سمت دولتی نداشته است.

با توجه به مسائل مطرح شده در این مورد، افکار عمومی همچنان منتظر تعیین تکلیف ماجرا و بازگشت سرمایه‌های عمومی به خزانه است؛ هر چند که شکاف در اعتماد به سلامت خصوصی‌سازی با چنین ماجراهایی ناگزیر خواهد بود.

نظرات

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0