هشدار امام جمعه اردبیل به دولت

هشدار امام جمعه اردبیل به دولت

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های امروز نماز جمعه به دولت هشدار داد هرچه سریع‌تر نسبت به لغو مصوبه واگذاری چند روستای استان به آذربایجان شرقی اقدام کند؛ او همچنین تهدید کرد در غیر این صورت «به همراه جوانان جلوی استانداری می‌رویم و استاندار را به استراحت می‌فرستیم».

فخرالزمان تمدید شد
بی‌خانمان در اردبیل به روی صحنه می‌رود
مهلتی برای رهایی مخترع اردبیلی از چوبه‌ دار

آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به اقدام برای انتزاع چند روستا از استان اردبیل گفت: دستکاری در تقسیم بندی جغرافیایی استان ها بسیار خطرناک است متأسفانه هیأت دولت در میان همه استانها بی مهابا به استان ما این اجحاف را روا کرده و در یک خط مستقیم مرزی بین دو استان در یک نقطه با ایجاد نیم دایره، چندین روستا با سد بزرگ عمارت را از استان ما برداشته و به استانی دیگر هدیه داده است در حالیکه با هزاران لابی گری یک وجب استان دیگر را به ما نمی دهند.

وی در ادامه افزود: ما چند هفته پیش اعتراض کردیم، به جایی نرسید استاندار محترم به وزیر کشور نامه نوشت، به جایی نرسید. به نظر می‌رسد می‌خواهند این اجحاف عظیم را مشمول مرور زمان قرار بدهند. از این رو ما تصمیم گرفتیم دولت را متوجه این اشتباه بزرگ بنمائیم و حق استان مخصوصا حق شهرستان های گرمی و پارس آباد را احیاء کنیم به همین جهت اعلام می کنم اگر هیأت دولت در اسرع وقت این خبط فاحش را جبران نکند، من با همت و همراهی جوان ها درب استانداری را می بندیم و آقای استاندار را به استراحت می فرستیم.

آیت الله عاملی افزود: من اول تصمیم داشتم به خاطر این افتضاح استعفاء بدهم اما دیدم استعفاء، حرکت انفعالی در برابر بی تدبیری و فرار از احیاء و استیفاء حق است به همین جهت تصمیم گرفتیم آن مسئول خطاکاری که این اشتباه را کرده را وادار به استعفاء کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها در خصوص واگذاری کشت و صنعت مغان گفت: به عشایر عزیز اعلان می کنم طی یک نامه مفصل به مقام معظم رهبری، ماجرا را با جزئیات تمام به ایشان منتقل و از حق اصیل و تاریخی شما دفاع کرده ام. به مسئولین واگذاری نیز اعلان می کنم قرار نیست ما اینجا در خصوص کشت و صنعت توصیه های اخلاقی غیر الزامی به شما بکنیم.

چندین بار اعلام کردیم که شرعاً، عرفاً و قانوناً زمین اشخاص را نمی توان واگذار کرد کسانی که سند دارند چه قدیم، چه جدید و چه تعهدات دولتی و اراضی معارضین همه اینها باید به صاحبانشان مسترد گردد. اینکه بگوییم در آینده این کار را خواهیم کرد، مردود است. از فردا باید استرداد شروع شود تا بعد از دادن حق عشایر در مابقی تصمیم گرفته شود.

پست‌های قدیمی‌تر

نظرات

WORDPRESS: 1
  • آواتار-نظر
    علی یعقوبی 4 سال

    یاشاسین حاجی آقا عاملی

  • DISQUS: 0