مدیریت پسماند اردبیل اصولی نیست

مدیریت پسماند اردبیل اصولی نیست

دادستان اردبیل با تکذیب خبر ۴هزار زباله‌گرد در اردبیل که چند روز پیش به نقل از او توسط ایرنا مخابره شده بود، از طرح تفکیک زباله در مبدا خبر داد.

اجرای طرح بوم‌گردی در غارهای تاریخی کنزق سرعین
غذاهای سنتی استان اردبیل
یک سبد تنهایی در فدک

به گزارش آرتا آنلاین به نقل از پایگاه خبری سبلان ما، دادستان اردبیل از نحوه پوشش خبر مربوط به چهارهزار زباله‌گرد اردبیلی گلایه کرده و گفته است منظورش برخورد با کسانی نبوده که از این طریق امرار معاش می‌کنند.

قاضی ناصر عتباتی گفته است: با توجه به اینکه عملیات مدیریت پسماند در اردبیل به صورت کامل، علمی و اصولی انجام نمی‌شود، برخی افراد با سوء استفاده از شرایط حاضر موجب تغییر در روند جمع آوری پسماند شهر شده‌اند که این امر موجب تهدید بهداشت عمومی و نارضایتی شهروندان و انتشار آلودگی در سطح معابر شده است.

دادستان مرکز استان افزوده است: اخیرا طرحی از سوی چند جوان خوش فکر و تحصیل کرده اردبیلی با عنوان جمع اوری و تفکیک پسماند از مبدا به صورت علمی تهیه و به دفتر حمایت از حقوق عامه دادستانی اردبیل ارایه شده است.

عتباتی ضمن اعلام اینکه بر حسب تحقیقات تعداد قابل توجهی از افراد به امر جمع آوری پسماند، تفکیک، بازیافت و وارد کردن به چرخه مجدد مصرف در حال فعالیت هستند که در صورت حمایت قانونی از این طرح، طرح جمع آوری پسماند از مبدا به صورت علمی در اردبیل اجرا و افراد فعال در این حوزه مورد حمایت های قانونی قرار خواهند گرفت.

گفتنی است روزانه در اردبیل ۳۵۰ تن زباله تولید و جمع‌آوری می‌شود.

نظرات

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0