مونا محمدنژاد: فخرالزمان بهترین تجربه هنری‌ام بود

مونا محمدنژاد: فخرالزمان بهترین تجربه هنری‌ام بود

نمایش فخرالزمان به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم عادل‌نیا، نماینده استان اردبیل در جشنواره تئاتر فجر است که هفته گذشته در مجتمع فرهنگی هنری فدک به روی صحنه رفت. به همین بهانه گفت‌وگویی داشتیم با مونا محمدنژاد بازیگر نقش نوشین در نمایشی که اجرای آن گرمای خاصی به زمستان سرد اردبیل داد.

جشنواره تئاتر فجر در اردبیل آغاز شد
یادداشت: آن معلمِ بی‌استاد!
یاسر خاسب: دوست دارم مخاطبم را غافلگیر کنمفخرالزمان، تنها نماینده استان اردبیل در جشنواره تئاتر فجر امسال هفته گذشته در مجتمع فرهنگی هنری فدک بر روی صحنه رفت و با استقبال چشمگیر تماشاگران روبرو شد.اجرای فخرالزمان بهانه ای شد تا با مونا محمدنژاد بازیگر نقش نوشین صفوی به گفت‌وگو بنشینیم.

_همکاری با ابراهیم عادل نیا و بازی در فخرالزمان چطور بود؟
همکاری با ابراهیم عادل نیا بهترین تجربه ای بود که من بدست آوردم. نویسنده خوب شهر ما قدرت خود را در کارگردانی هم اثبات کرد. صبور، مهربان، کاربلد و ریزبین. نمایش فخرالزمان و نقش نوشین صفوی یکی از بهترین نقشهایی بود که من تا به حال بازی کردم . وقتی برای اولین بار نمایشنامه فخرالزمان را خواندم خودم را به جای فخرالزمان تصور می کردم و فکر می کردم که جناب عادل نیا مرا برای این نقش در نظر دارند و نقش مورد علاقه ام بود. وقتی گفتند که مرا برای نقش نوشین در نظر گرفتند ناراحت شدم ولی آقای عادل‌نیا گفتند به من اعتماد کن. تقریبا دو ماه طول کشید که من بتوانم نقش نوشین را درک کنم و همیشه وقتی کسی می‌گفت نقش برایش سخت بوده من با خودم فکر می‌کردم مگر می‌شود نقشی سخت باشد و بازیگر نتواند آن را پیدا کند. ولی نوشین برای من همین نقش سخت بود. یک هفته مانده بود به اجرای جشنواره من به آقای عادل نیا گفتم که خواهش می کنم که اجرا نکنیم چون من واقعا نمی‌دانم چکار کنم ولی باز گفتند به من و خودت اعتماد کن. دو روز مانده به اجرا وقتی برای اولین بار نمایش را یکسره اجرا کردیم من سه ساعت نوشین صفوی بودم و آن روز یکی از بهترین روزهای تئاتری من بود و بهترین تجربه‌ام.

_در مورد سوابق هنریتان کمی توضیح دهید.
من سال ۹۱ با بازی در کار «ملالی هست» به کارگردانی آقای توحید معصومی کار خود را شروع کردم اما به دلایلی آن نمایش به اتمام نرسید و اجرا نشد. سال ۹۲ با بازی در نمایش«دل و دشنه» به کارگردانی آقای غریب منوچهری اولین اجرای من در جشنواره تئاتر استانی رقم خورد و من در آن جشنواره و در اولین اجرای خود موفق شدم جایزه دوم بازیگری زن را کسب کنم. پس از آن در نمایش «چای تلخ» به کارگردانی آقای وحید حسنوند بازی کردم که به جشنواره منطقه‌ای سوره راه پیدا کردیم و من در آن جشنواره تقدیر بازیگری زن را دریافت کردم. بازی در نمایش‌های عاشقانه‌ای نه چندان آرام با مادام بواری در همین حوالی، رامشگران و قیزیل باشماق برای من تجربه خوبی در زمینه تفاوت نقش بود. بازی در فخرالزمان، خصوصاً در حضور آقای ملکی، آخرین و یکی از بهترین تجربه‌هایم و افتخاری بود که نصیبم شد.

_به عنوان بازیگر تئاتر، بنظر شما تئاتر در اردبیل چه جایگاهی دارد؟ آیا توانسته در بین مردم جا باز کند و تاثیرگذار باشد؟
تئاتر اردبیل خوشبختانه به تازگی در میان مردم جایگاه خوبی پیدا کرده است این را در استقبال بسیار خوب مردم عزیز در نمایش فخرالزمان دیدیم و جای خرسندی دارد.

_فکر می‌کنید در جشنواره تئاتر چگونه ظاهر شوید؟
حضور در جشنواره فجر استانی در میان عزیزان فخرالزمان هم افتخار دیگری بود که نصیب ما شده و ما با اعتمادی که به خود و عوامل اجرایی داریم حتما بهترین اجرای خود را در جشنواره رقم خواهیم زد.

نظرات

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0