دور دنیا با دوچرخه

حسین امینی، جهانگرد اردبیلی با دوچرخه و با شعار "رکابزنی برای صلح" شروع به سفر به دور دنیا کرده است.

تئاتر اردبیل روی نوار موفقیت؛ پیش به سوی فجر
آخر هفته زمستانی اردبیل؛ تندباد می‌رود، برف می‌آید
شاهنامه پژوه مشگین شهری در فرهنگستان زبان و ادب فارسی

حسین امینی، جهانگرد جوان اردبیلی چند سالی است شروع به سفر به قسمت‌های مختلف دنیا  کرده است. او که از همان نوجوانی عشق به سفر را در خود می‌دید از سال ۷۹ کارش را با طبیعت‌گردی، دوچرخه‌سواری و صعود به قله‌های مختلف کشور آغاز کرد. بیش از یک دهه تجربه کوهنوردی، دوچرخه سواری و طبیعت گردی در ایران باعث شد تا او در سال ۹۱ به عنوان یک جهانگرد حرفه ای به صورت‌های مختلف سفرهایش را شروع کند.

از عکس های امینی در سفر به نپال

سفر و ماجراجویی از دیرباز رویایی بود که در فهرست آرزوهای بیشتر مردم دنیا پیدا می‌شد اما عده بسیار کمی توانسته اند دست به سفرهای طولانی و هیجان برانگیز بزنند.نام این افراد با شرح سفرهایشان در تاریخ جاودانه شده. از سعدی و ناصرخسرو تا مارکوپولو و کریستف کلمب هر کدام در پی هدفی به سفر دور و درازی رفتند که سفرنامه هایشان از اسناد تاریخی مهمی به شمار می‌جرود.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و اختراع انواع وسایل نقلیه مسافرت به مراتب آسانتر از گذشته است با این وجود باز هم افرادی به دنبال سفرهای ماجراجویانه و متفاوت هستند.

از عکس های حسین امینی در سفر به کنیا

امینی در سال های اخیر کشورهای آذربایجان ، ترکیه، گرجستان و… را با دوچرخه رکاب زده و به کشورهایی همچون ارمنستان, هندوستان، سریلانکا، چین، تایلند،  آفریقای جنوبی، کنیا، تانزانیا، اوگاندا و چند کشور آفریقایی و آسیایی دیگر سفر کرده. حسین که لقب یولدا (به معنای کسی که همیشه در راه و سفر است) را برای خود انتخاب کرده، تجربیات سفرهای خود را از طریق فضای مجازی با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد. او که گیاهخوار و فعال محیط زیست است، در سفرهایش به تبلیغ لزوم حفاظت از محیط زیست و مسائلی مثل صلح جهانی می‌پردازد.

یولدا اینبار سفری طولانی، هیجان انگیز  و ماجراجویانه ای را شروع کرده. او از اول مهر ماه سال جاری با دوچرخه، سفر به دور دنیا را با شعار “رکابزنی برای صلح” آغاز کرده است و تاکنون کشورهای هندوستان، نپال، میانمار و لائوس را رکاب زده است.

از عکس های حسین امینی در سفر به هندوستان

حسین امینی در ادامه سفرش با انتشار فراخوانی علاقه مندان را به حمایت از خود دعوت کرده و شرایط حمایت مادی و معنوی از سفرش را در صفحه شخصی‌اش در شبکه‌های اجتماعی شرح داده است.

https://instagram.com/yoldaaaaa

پست‌های قدیمی‌تر

نظرات

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0