حمله شبانه به بانوی حامی حیوانات تبریز

حمله شبانه به بانوی حامی حیوانات تبریز

ژیلا پورایرانی، فعال حقوق حیوانات می‌گوید مورد ضرب و شتم مردان خشمگین قمه به دست قرار گرفته است.

ستاره فجر ۳۷ از اردبیل می‌آید؟
هافبک سابق میلان به تراکتور پیوست
عکس های منتحب ۲۰۱۸ از دید تایم

به گزارش آرتاآنلاین و به نقل از ایسنا، سه مرد در تبریز با حمله به این زن و خانواده‌اش آسیب جسمی و روحی به آن‌ها وارد کرده‌اند. خانم پورایرانی مدیر پردیس حیوانات، سازمانی مردم‌نهاد در تبریز است و یکی از فعالیت‌های آن‌ها مراجعه به محل‌هایی است مردم در مورد حیوانات نیازمند به حمایت به آن‌ها گزارش می‌دهند.

«ژیلا پورایرانی»، مدیر پناهگاه حیوانات پردیس تبریز در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات حادثه مدعی شده که ساعت ۱۲ شب گذشته با تماس تلفنی به بهانه‌ی رسیدگی به بیمار بدحال، او را به در خانه‌شان کشانده‌اند. او به اسنا گفته: «آنجا با سه جوان قمه به دست مواجه شدم. آن‌ها به سمت خانواده‌ام حمله کردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند، این افراد به صورت وحشیانه عربده می‌کشیدند، به سختی به پلیس اطلاع دادم اما دو دقیقه قبل از رسیدن پلیس، این افراد از محل متواری شدند».

وی با بیان این‌که حدود یک ماه گذشته با دریافت گزارشی مبنی بر شکنجه‌ی یک قلاده سگ توسط صاحبش با اتو، بستگان این فرد با هماهنگی بنده، سگ را به کلینیک درمانی اعزام کردند، گفت: علی رغم انجام اقدامات درمانی روی سگ، حیوان تلف و گواهی فوت آن نیز صادر شد.

مدیر پناهگاه حیوانات پردیس تبریز با بیان این‌که صاحب این سگ، بنده را به‌علت حمایت از حیوانات به اسیدپاشی تهدید ‌کرد، گفت: بنده مطمئن هستم که افراد حمله‌کننده به بنده، همان صاحب سگ بودند و بنده همه اطلاعات و جزئیات این جریانات را به پلیس توضیح داده‌ام و اکنون نیز وکیل انجمن، شکوائیه‌ای را آماده می‌کند تا هر چه سریع‌تر اقدامات قانونی برای آن انجام شود.

وی با گلایه ازعدم علاقه‌مندی همسایگان نسبت به فعالیتش در حوزه‌ی حیوانات، افزود: بنده چرا به‌علت حیوان‌دوستی چنین تاوان سنگینی را باید پرداخت کنم، آیا بنده با عمل به وظیفه‌ی شهروندی‌ام کار اشتباهی انجام داده‌ام؟ با حمایت از هر حیوان بیماری هر کسی انگشت اتهام را به سمت بنده نشانه می‌رود.

پورایرانی با بیان این‌که کسی از ما به‌عنوان سازمان مردم نهاد حمایت نمی‌کند، گفت: بنده با حمایت از حیوانات هیچ کارخلاف اخلاقی انجام نمی‌دهم و از دادستان تبریز خواهش می‌کنم از افراد حامی حقوق حیوانات حمایت کند، ما خودمان مخالف سگ گردانی و نگهداری حیوانات در داخل خانه هستیم، دستگاه قضایی باید از توله کشی برخی از دامپزشکان جلوگیری کند و با چنین افراد روانی که با حیوانات وحشیانه رفتار می‌کنند، به صورت ریشه‌ای برخورد کند.

وی ادامه داد: در حمله‌ی دیشب قلب مادر بنده از شدت ناراحتی دچار مشکل شده و کمر پدرم نیز به‌علت شدت ضرب و شتم مشکل پیدا کرده است، والدین بنده چه گناهی دارند که چنین جریانی را باید تجربه کنند؟.

نظرات

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0