ایران ۲-۰ عمان؛ بی‌امان به پیش!

ایران ۲-۰ عمان؛ بی‌امان به پیش!

تیم ملی ایران در یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا با گل‌های علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه عمان را شکست داد و حریف چین شد.

اتاق تاریک روی پرده سینما انقلاب
تزه‌میدان؛ روز از نو، روزی از نو
مهلتی برای رهایی مخترع اردبیلی از چوبه‌ دار

تیم ملی فوتبال ایران که به عنوان سرگروه به این مرحله صعود کرده بود بازی را با ترکیب علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، وحید امیری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، مجید حسینی، سردار آزمون، اشکان دژاگه و رامین رضاییان شروع کرد.

با این که کی‌روش ایران را با ترکیبی هجومی به مصاف عمان فرستاده بود، بازی با یک شوک بزرگ برای ایران آغاز شد. مهاجم عمان در همان دقیقه اول بازی با فراری سریع با بیرانوند تک به تک شد و مجید حسینی او را با خطا متوقف کرد. داور برای عمان پنالتی گرفت و یک کارت زرد به مجید حسینی داد.

ستاره بازی اما علیرضا بیرانوند بود. دروازه‌بانی که در دور گروهی دروازه‌اش را بسته نگه داشته بود، توانست ضربه پنالتی احمد مبارک مهیجری را مهار کند تا دروازه ایران بسته بماند.

مهار پنالتی عمان در دقیقه ۳ توسط بیرانوند؛ عکس: امیرحسین خیرخواه/ ورزش۳

ایران در ادامه هم مضطرب بازی می‌کرد تا این که علیرضا جهانبخش، بازیکن باشگاه برایتون انگلیس توانست روی اشتباه مدافع حریف در دقیقه ۳۲ دروازه حریف را باز کند.

ایران برای رسیدن به گل بعدی ۹ دقیقه منتظر ماند. حرکت مهدی طارمی با خطای مدافعان عمان همراه شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. اشکان دژاگه، کاپیتان تیم ملی ایران پشت توپ رفت و در دقیقه ۴۱ دروازه حریف را باز کرد.

ایران در مرحله بعد با چین بازی می‌کند که دو بر یک تایلند را شکست داد.

ایران در نیمه دوم هم به حملاتش ادامه دا و فرصت‌های مناسبی به دست آورد اما بی‌دقتی سردار آزمون و مهدی طارمی موجب شد که دروازه عمان بسته بماند.

وحید امیری در دقیقه ۶۵ با خطا روی بازیکن حریف کارت زرد گرفت و دو اخطاره شد و بازی مقابل چین را از دست داد. علیرضا جهانبخش اولین یار تعویضی ایران بود که در دقیقه ۶۹ جایش را به روزبه چشمی، مدافع باشگاه استقلال داد.

تعویض دوم برای ایران در دقیقه ۷۸ بود که سامان قدوس بجای اشکان دژاگه وارد زمین شد. دژاگه بازوبند کاپیتانی را به امید ابراهیمی سپرد و بیرون رفت.

تعویض بعدی ایران سردار آزمون بود که در این بازی فرصت‌های زیادی را از دست داد و در دقیقه ۸۸ جایش را به مسعود شجاعی داد.

نظرات

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0