اجرای طرح بوم‌گردی در غارهای تاریخی کنزق سرعین

بهنامجو صبح امروز در حاشیه بازدید از مکان‌های تاریخی و گردشگری شهرستان سرعین گفت: طی بازدیدی که از منطقه توریستی و گردشگری ویله دره در شهرستان سرعین انجام گرفت، قرار شد طرح مطالعاتی این منطقه گردشگری توسط مشاورین ذی‌صلاح تهیه شود.

فقدان جهانی شد
زیر باران؛ حوالی سی و سه پل
گزارش تصویری برف و سرما؛ زندگی ادامه دارد

استاندار اردبیل از اجرای طرح بوم‌گردی در غارهای تاریخی روستای تاریخی کنزق در شهرستان سرعین خبرداد.

اکبر بهنامجو صبح امروز در حاشیه بازدید از مکان‌های تاریخی و گردشگری شهرستان سرعین  اظهار کرد: طی بازدیدی که از منطقه توریستی و گردشگری ویله دره در شهرستان سرعین انجام شد، قرار بر این شد طرح مطالعات این منطقه گردشگری توسط مشاورین ذی‌صلاح انجام گیرد.

وی در ادامه این سفر در بازدید از استخر آب‌معدنی ویله‌دره بر تسریع در اجرای عملیات عمرانی این استخر تاکید کرد.

استاندار اردبیل با اشاره به وجود غارهای تاریخی فراوان در شهرستان سرعین تصریح کرد: غارهای موجود در روستای تاریخی کنزق فرصتی مناسبی برای ایجاد بوم‌گردی در این منطقه گردشگرپذیر است.

وی عنوان کرد: طرح مطالعات بوم‌گردی در این منطقه از هفته آینده سریعا آغاز خواهد شد که همزمان با آن، طرح جذب سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه را در اولویت کاری قرار می‌دهیم.

بهنامجو اذعان کرد: تلاش ما بر این است کنزق را به عنوان مجموعه هتل تاریخی ویژه طراحی و به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه نمونه این مکان تاریخی در استان آذربایجان‌شرقی و در منطقه کندوان وجود دارد که حدود ۱۰ سال پیش این موضوع در کندوان اجرا شد که جاذبه گردشگری خوبی هم از لحاظ مسافران داخلی و هم توریست‌های خارجی به شمار می‌آید.

استاندار اردبیل تاکید کرد: به مردم استان به ویژه اهالی شهرستان سرعین این نوید را می‌دهیم که با ساماندهی و ایجاد طرح‌های مورد نظر در این روستای تاریخی، بحث گردشگری شهرستان سرعین  متحول خواهد شد.

وی گفت: تلاشمان بر این است اجرای هر طرحی در کنزق بدون تخریب یا تحت تاثیر قرار دادن بافت این منطقه اجرایی شود و امیدواریم بتوانیم کنزق را تا سال آینده به یک مکان مناسب و توریست‌پذیر آماده و به بهره‌برداری برسانیم.

نظرات

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0