اجاره فدک، اجحاف در حق هنرمندان

اجاره فدک، اجحاف در حق هنرمندان

اجاره دادن تنها مجتمع فرهنگی آبرومند اردبیل به بخش خصوصی صدای هنرمندان را درآورده است. یادداشت محمد باقر نباتی مقدم، نمایشنامه‌نویس و مدیر گروه تئاتر عنوان را بخوانید.

سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل در شورابیل
زمستان بیدار و شاد سرعین + فیلم
گوزن‌های نادر شمالی در اسکاتلند

آرتا آنلاین؛ محمدباقر نباتی مقدم: مجتمع فرهنگی هنری فدک تنها مجموعه تقریبا حرفه ای برای کاربری فرهنگی و هنری در استان است. این مجتمع طبق آیین نامه اجرایی  ماده ۵ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، از یک سال گذشته به بخش خصوصی واگذار می‌شود. در این واگذاری متاسفانه تنها کسانی که متضرر می شوند هنرمندان هستند. هزینه بالای اجاره سالن تئاتر موجب گلایه و دلخوری هنرمندان شده و دغدغه تولید را کاسته است. در شهری مانند اردبیل تئاتر فروش مناسبی ندارد و گیشه تئاتر پاسخگوی هزینه‌های تولید تئاتر نیست.

در قانون مذکور الزامی دیده نمی‌شود و دستگاه‌های اجرایی دارای امکانات مازاد! می‌توانند اقدام به اجاره دادن نمایند. عدم الزام قانونی و کلمه های “مازاد” و  “می‌توانند” در صدر آیین نامه ابلاغی نمایانگر این است که نهادهای مسئول در امر واگذاری باید همه جوانب چنین اقدامی را بسنجند. تجربه یک سال اجاره دادن فدک تجربه ناگواری برای هنرمندان اردبیل بوده است. انتظار می رود مسئولان استان در این زمینه همه جانبه اندیشیده و امر تولید و فعایت های هنری را تسهیل کنند نه اینکه دردی افزون تر بر درد و رنج هنرمندان بیافزایند.

نظرات

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0